Aktuality

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2020 / 2021

INFORMACE K ZÁPISU ŽÁKŮ DO 1. ROČNÍKU pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče,

vzhledem k současné mimořádné situaci proběhne zápis dětí do 1. třídy na školní rok 2020/2021 bez přítomnosti dětí, pouze doručením žádosti o přijetí a zápisového lístku vedení školy.

Žádosti o přijetí, zápisový lístek a prohlášení pro rodiče naleznete ke stažení níže pod tímto textem.

Uvedené formuláře si vytiskněte a vyplňte. V případě, že nemáte možnost tisku formuláře, vyzvedněte si výtisk po telefonické domluvě ve škole, nebo z obálky umístěné u schránky na budově ZŠ. Podepsané žádosti spolu s kopií rodného listu dítěte a občanského průkazu (nebo výpisu z evidence obyvatel) k ověření trvalého pobytu doručíte do školy v termínu

od 1. až 30. dubna 2020 jedním z následujících způsobů:

  1. Prostřednictvím datové schránky (datová schránka školy tkmmg9x)
  2. Elektronicky na e-mail zsdamborice@seznam.cz se zaručeným elektronickým podpisem
  3. Poštou
  4. Osobně vždy ve středu ve dnech 15. 4., 22. 4. a 22. 4. v době od 10 do 14 hodin. Jinak po telefonické domluvě. Tel: 602 453 686 , 725 431 037

(při osobní návštěvě nemusíte mít kopii rodného listu a občanského průkazu, údaje si ověříme z originálů, které Vám hned vrátíme)

Kopie RL a OP budou přílohou žádosti o přijetí (kromě osobní návštěvy), bude na nich souhlas zákonného zástupce s poskytnutím kopie RL a OP a jeho podpis. Po skončení správního řízení budou kopie těchto dokladů skartovány.

Odklad školní docházky

V případě zájmu o odklad školní docházky Vašeho dítěte nás kontaktujte telefonicky.

Tel: 725 431 037, 602 453 686

O přijetí Vašeho dítěte budete informováni e-mailem. Písemné rozhodnutí o přijetí bude vydáno pouze na vaši žádost.

Žádost k přijetí do I. třídy.docx

Žádost k přijetí do 1. třídy

Prohlášení.docx

Prohlášení

Zápisní list.docx

Zápisní list

Mimořádné opatření - E-learning

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci, prosíme, sledujte stránku E-learning - Mimořádné opatření, kde pravidelně publikujeme úkoly pro I. stupeň a informujeme o dalším dění v této situaci.

Děkujeme za pochopení

Pozvánka na Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

přijměte pozvání na Zápis do 1. třídy pro školní rok 2020 / 2021 dne 16. 4. 2020

Dvě skupiny v časech: 16:30 a 17:15.

Těšíme se na vás

Preventivní program Kamarád

V pondělí 24.2.2020 se 1. třída zúčastnila preventivního programu Kamarád. Povídali jsme si, proč jsou kamarádi důležití, co všechno se dá s kamarádem dělat a jaké vlastnosti by měl dobrý kamarád mít a jaké ne.

Termíny keramického kroužku pro II. pololetí 2019 / 2020

11. 2., 25.2., 10. 3., 24. 3., 7. 4., 21. 4., 5. 5., 19. 5., 2. 6.

Poplatek 350 Kč


Třetí místo - okresní kolo florbalu

Velká gratulace holkám z osmé třídy, jedné deváťačce a šesťačce ke skvělému výkonu a zisku poháru za třetí místo v okresní kole turnaje ve florbalu sehraného 18. 12. 2019 v Dolních Bojanovicích.

Půjčovna lyží a snowboardů ZŠ Dambořice

Vážení rodiče, milí žáci, lyžaři a snowboardisté,

od středy 18. 12. 2019 je opět otevřena Půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení na naší škole.

Podrobné informace na samostatné stránce.

Družinové kukátko ZIMA.pdf

Družinové Kukátko - ZIMA

"Nakoukněte", ať se vám líbí.

Koncert žáků ZUŠ Kyjov

ZUŠ Kyjov, pobočka Dambořice vás srdečně zve na

koncert 5. 12. 2019 v 16:00 na OÚ Dambořice.

Vystoupí žáci z klavírní třídy Mgr. Moniky Korčákové, z pěvecké třídy Mgr. Zuzany Loziášové a z houslové třídy Bc. Jiřího Petrů

DOD - 30. 11. 2019 - 14:00 až 19:00

Na co se můžete těšit ...

prezentaci prací a činností MŠ Dambořice, prezentací prací žáků ZŠ, fotokoutek, prodejní výstavy květinových dekorací, mýdel, marmelád, perníčků, včelích produktů, korálků z minerálů, drátkování, textilní výrobky či kavárnu s malým občerstvením.

V 16:00 je pro vás našimi dětmi připraveno pásmo divadelního vystoupení.

Zrušení kroužku keramiky dne 19. 11. 2019

Z důvodu konání pedagogické porady ZŠ Dambořice a následných rodičovských schůzek II. stupně, nebude v úterý 19. 11. 2019 kroužek keramiky.

Děkuji za pochopení, Regina Maleňáková, vedoucí kroužku keramiky

Druhé místo v okresním kole florbalu mladší žáci

Kluci 5., 6. a 7. třídy přivezli z Hodonína výborné druhé místo v konkurenci pěti nejlepších školních florbalových týmů z okresu Hodonín. Gratulujeme

Druhé místo v okresním kole florbalu soutěže ČEPSCup - nejmladší žáci

Velká gratulace klukům ze 4. a 5. třídy za skvělou reprezentaci naší školy ve florbalovém turnaji ČEPSCup spolupořádaném ČFBU a hraném v Hodoníně 7. 11. 2019.

Kluci obsadili úžasné druhé místo v konkurenci osmi týmů a po právu na sebe mohou být hrdí.

Děkujeme za "Batůžky"

Ač to tak nevypadá, v autě je naskládáno 33 krásných aktovek a batohů z Batůžkového projektu. A také 3 velké pytle dalších věcí, které už nebylo kam skládat (tenisáky, pastelky, oblečení, atd.). Zástupci organizace Mary´s Meals v Brně si vše převzali a už v listopadu naše pomoc poputuje do Afriky.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI!!!

Batůžkový projekt II

Vážení rodiče,

Vaše dítě má možnost zapojit se do Batůžkového projektu, jehož smyslem je pomoci chudým dětem v Africe chodit do školy. Seznam potřebných věcí je na obrázku. Děti si mohou vybrat, co přinesou, záleží jen na Vás, zda to bude jedna věc nebo několik. Věci mohou být použité, ale v dobrém a čistém stavu. Pastelky a tužky nedávejte příliš krátké, aby dětem vydržely. Aktovka či batoh mohou být starší, ale funkční. Jako obuv jsou vhodné žabky či tzv. crocsy, ev. sandály. Triko či šaty by měly být spíše z letního materiálu – ne teplé. Malým míčkem se rozumí tenisový míček, může být i gumový, aby byl ale vhodný na házení. Pokud se rozhodnete pro zubní pastu, kartáček a mýdlo, ty musí být zcela nové a nepoužité. Lžíce velká, protože díky tomu, že děti půjdou do školy, dostanou tam i jídlo, které by doma neměly. Věková kategorie je 5-13 let.

PROSÍM DO BATŮŽKŮ NEPŘIDÁVEJTE ŽÁDNÉ HRAČKY, SLADKOSTI ANI JINÉ VĚCI, KTERÉ NEJSOU UVEDENY V SEZNAMU.

Obrázek k Batůžkovému projektu - seznam věcí.

Věci mohou děti nosit od 25. září do 2. října.

Jakékoliv další dotazy týkající se tohoto projektu Vám rádi zodpovíme na Facebooku – Kapka v moři dobra nebo se obracejte na paní asistentku M. Křiklánovou. Na FB budou průběžně psány věci, které už máme, nebo naopak, které by byly ještě potřeba dodat. Uvítáme, když do této dobré věci zapojíte i své známé, o kterých víte, že mají odrostlé děti a mají doma batohy či aktovky, které nepotřebují. Znovu připomínám, že účast a podpora tohoto projektu je zcela dobrovolná.

Děkujeme. Kapka v moři dobra ZŠ a MŠ Dambořice

Přihlášky do keramického kroužku pro školní rok 2019 / 2020

Žáci mají možnost přihlásit se do keramického kroužku, který bude probíhat v úterý odpoledne.

Přihlášky si mohou vyzvednout v kanceláři školy.

Plavání 2. a 3. třídy ve školním roce 2019 / 2020

Milí rodiče,

i v letošním školním roce budou žáci 2. a 3. ročníku jezdit plavat. Plavecká výuka v těchto ročnících je povinná. Pokud se Vaše dítě nemůže ze zdravotních důvodů plavání zúčastnit, je nutné zajistit si zprávu s doporučením od lékaře.

Budeme jezdit vždy v pátek po první vyučovací hodině. Přibližný návrat je plánovaný kolem 12:30 hodin. První plavecká hodina bude 4. října, poslední hodina 6. prosince.

Výuku zajišťuje Plavecká škola Hany Mořinglové a bude probíhat na bazénu ZŠ Bučovice.

Bližší informace týkající se průběhu výuky naleznete na stránkách plavecké školy.

Na plavání budou žáci potřebovat: plavky, koupací čepici - není povinná, ale pro děvčata s dlouhými vlasy je vhodná, ručník, sáček na mokré oblečení, větší svačinu a pití, batoh, teplé oblečení, čepice (nutná), kinedril. V průběhu plavání budou mít žáci náhradní rozvrh.

Paní ředitelka se sklání k prvňáčkům s dotazem.

Dne 2. 9. 2019 jsme spolu s paní ředitelkou a panem starostou slavnostně zahájili nový školní rok. Společně jsme přivítali 22 nových prvňáčků s jejich paní učitelkou Petrou Šaňkovou.

Harmonogram prvního školního týdne

Pondělí

8:00 - mše svatá pro zájemce v kostele, 9:00 - Slavnostní zahájení v tělocvičně školy - vyučující si vyzvednou děti podle ročníků před budovou školy. Předpokládaný konce 9:30, prvňáčci a jejich rodiče 10:30.

Úterý

Začátek v 8:10 pro všechny ve svých třídách spolu s třídními učiteli. Konec po čtvrté vyučovací hodině - tj. 11:50. Poté odchod na oběd, domů či pro přihlášené děti do školní družiny.

Středa až pátek

Vyučování již dle rozvrhu. Nezapomeňte si přinést cvičební úbor do tělocviku či pomůcky do výtvarné výchovy :-)

Obrázek - náhled školních webových stránek.

Nový web školy

Vážení rodiče, milí žáci,

s příchodem nového školního roku vám představujeme náš nový školní web. Budeme se snažit o jeho pravidelnou aktualizaci a zprostředkování dění ve škole právě skrze něj.

Rádi budeme i za vaše připomínky či dotazy a náměty k němu.

Děkujeme