Závěrečná práce 9. třídy

"Není lepšího ukončení žákovské "kariéry" na základní škole než úspěšné odevzdání a dobrý pocit při prezentaci mojí závěrečné práce."

Neznámý žák

10 + 1 důvod proč psát Závěrečnou práci

• Ukáži, že něco umím, znám, dovedu.
    • Vyzkouším a zdokonalím získávání a analýzu informací z různých zdrojů.
    • Vyzkouším, zdokonalím se a předvedu získané dovednosti v daném oboru, který je mi blízký.
    • Spolu se svým konzultantem se seznámím s novými metodami práce, vyzkouším a získám nové poznatky při práci s informacemi.
    • Vyzkouším a zdokonalím se v editaci textu na počítači, ve tvorbě grafických výstupů.
    • Naučím se vytvářet prezentaci pro obhajobu mé práce.
    • Vyzkouším a zdokonalím se v přednesu při obhajobě.
    • Překonám svůj stud a strach z přednesu v úzkém kruhu osob, kteří mne znají a váží si mne pro to, co umím.
    • Prokáži, že je pro mne důležité vzdělávat se, že si vážím toho, co umím a dokáži nabyté znalosti, dovednosti a zkušenosti správně zužitkovat.
    • Zkušenosti při tvorbě Závěrečné práce jsou pro mne konkurenční výhodou nejen pro studium na střední škole, ale především do osobního a profesního života.
    • Chci, protože je to dobré. Dělám to pro sebe, ne pro učitele, ne pro rodiče, ne pro známku!