Organizace školního roku 2016 / 2017

Ukončení vyučování ve 2. pololetí29. 6. 2018
Zahájení školního roku 2018/20193. 9. 2018

Rada školy

Byla zvolena dne 22. 11. 2016 a pracuje ve složení:

ZástupciJméno a příjmení, titul
Za ZŠ DambořiceMgr. Jiřina Poláčková - předsedkyně školské rady
Mgr. Karel Malík
Gabriela Zvonařová
Za zřizovatele - Obec DambořiceIng. Radek Martiňák
Michal Konečný
Mgr. Zdena Matulová
Za rodičePetra Kovářová - místopředsedkyně školské rady
Mgr. Michal Antonín
Katarína Puková

Informace o radě školy, fungování rady, její pravomoce a povinnosti v rámci školy
otevírejte zde.

Aktuální informace k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2016 / 2017
v následujících dokumenmtech jsou přehledně seřazeny informace týkající se přijímacího řízení pro letošní školní rok 2016 / 2017. Jedná se o Harmonogram přijímacího řízení se všemi důležitými daty a Podrobný návod pro podání přihlášky. Případné dotazy konzultuje s výchovným poradcem - Mgr. Jiřinou Poláčkovou

Pokyny k platbě za stravování v jídelně ZŠ Dambořice
vedoucí školní jídelny, paní Zuzana Kachlířová, vám předkládá informace ke stravování (především úhrada stravného) pro školní rok 2016/2017.

Informace o označování alergenů ve školní jídelně
Na základě právních norem EU-2000/13 do 13.12.2014, EU-1169/2011 článek 21 a vyhlášky 113/2005 Sb., v platném znění, o způsobu označování potravin, bude od 1. 12. 2014 součástí jídelního lístku informace o alergenech obsažených v jídle.
Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin (mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení patří i pokrmy) na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech (včetně nápojů).
Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Jídelna má pouze funkci informační, jako každý výrobce potravin a pokrmů. Školní stravování zajišťuje stravování dětí podle jednotlivých věkových kategorií a výživových norem.
Označení přítomnosti alergenu bude na jídelním lístku za každým pokrmem vyznačeno číslem označující alergen. U jídelního lístku bude příloha-seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla, které je přeneseno na jídelní lístek. Přítomnost alergenu bude přenesena z receptur a ingrediencí, které byly použity při výrobě jednotlivých pokrmů ve školní jídelně.
Ten, kdo netrpí alergií na některé potraviny, se značením nemusí zabývat.
Bližší informace vám sdělí vedoucí stravování paní Zuzana Kachlířová, tel. 518 631 133.

Seznam alergenů:

• 1) obiloviny obsahující lepek
  • 2) korýši a výrobky z nich
  • 3) vejce a výrobky z nich
  • 4) ryby a výrobky z nich
  • 5) podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich
  • 6) sójové boby (sója) a výrobky z nich
  • 7) mléko a výrobky z něj
  • 8) skořápkové plody(ořechy,mandle)
  • 9) celer a výrobky z něj
  • 10) hořčice a výrobky z ní
  • 11) sezamová semena a výrobky z nich
  • 12) oxid siřičitý a siřičitany
  • 13) vlčí bob(lupina) a výrobky z něj
  • 14) měkkýši a výrobky z nich

Informace k přijímacímu řízení 2014 / 2015
předkládáme vám dokument školského odboru Jihomoravského kraje k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2014 / 2015. Dokument ve formátu PDF otevírejte zde.

Přístup na stránky Pro ŠKOLY
naše škola vám nabízí možnost přístupu do webového prostředí vzdělávací portálu Pro ŠKOLY, kde si žáci mohou procházet a vyzkoušet různé Paměťové test, Testy dětských schopností, Testy volby povolání, Angličtinu pro nejmenší, Čtenářskou gramotnost či Různé kvízy. Přístupové údaje obdrží žáci prostřednictvím svých třídních učitelů. Pokud se vám do rukounedostanou, neváhejte nás kontaktovat.

Prezentace k bezpečnosti dětí na PC a OnLine Žákovské knížce

Výchovný poradce

Funkci výchovného poradce na naší škole zastává Mgr. Jiřina Poláčková. Jaké jsou jeho kompetence, co může a čím je prospěšný výchovný poradce vašim dětem se dozvíte v následujícím textu. Jako kontakt slouží telefonní číslo do sborovny: 518 631 341, či mail přímo na Mgr. Poláčkovou

Testování SCIO na naší škole

naše škola v rámci zkvalitnění výuky a přípravy žáků na přijímací zkoušky pravidelně využívá a financuje projekty společnosti SCIO, především projekt STONOŽKA či testování informační gramotnosti - projekt GEPARD.
Ze stránek společnosti SCIO předkládáme text k projektu STONOŽKA:

STONOŽKA je jednoduchý evaluační nástroj a nabízí:

• sledování výsledků vzdělávání - testování znalostí, dovedností, klíčových kompetencí a studijních předpokladů,
  • rychlou zpětnou vazbu pro vedení školy, učitele, ale i žáky a jejich rodiče,
  • porovnání výsledků vaší školy s ostatními,
  • pomoc při autoevaluaci školy,
  • testování plně on-line i pomocí papírových testů,
  • alternativu testování 9. tříd plošného testování ČŠI.

Účast v projektu "Recyklohraní"

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Více se o projektu můžete dočíst zde

Právo na informace

Vážení rodiče, k současným způsobům získávání informací z prostředí školy přibývá další - stanovený zákonem. Více si můžete přečíst v tomto textu. Součásní daného způsobu je i žádost o informace a ceník způsobu poskytnutí informací.